A'dan Z'ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? - Bir Dilekçenin Anatomisi

Yayınevi: Aristo Yayınları
Yazar: M. Ufuk TEKİN
ISBN: 9786257067836
Stok Durumu: Stokta var
71,10 TL 79,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar M. Ufuk TEKİN
Baskı Tarihi 2021/01
Baskı Sayısı 5
Boyut 14,5x21 cm
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 369

A'dan Z'ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? - Bir Dilekçenin Anatomisi
M. Ufuk TEKİN

Avukatlar ve akademisyenler tarafından, içinde her dava tipine uygun dilekçe örneklerinin bulunduğu çok sayıda kitap yazılmıştır. Biz avukatlar dilekçelerimizi hazırlarken bu kaynaklardan faydalanırız. Buradaki faydalanma, kitaptaki örnek dilekçenin olayımıza uyarlanarak aktarılmasından ibarettir. Bir başka deyişle dilekçeye ne yazacağımıza dairdir.

Asıl ihtiyacımız olan ise dilekçeyi nasıl yazacağımızı bilmektir. Bunu öğretecek kaynak ise yok denecek kadar azdır. Bu kitap bunu hedeflemekte, tabiri caizse balık vermek yerine balık tutmayı öğretmeyi amaçlamaktadır.

Umuyorum ki bu kitabı okuyan avukatlar dilekçe yazarken hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ve bu konuda doğru zannedilen yanlışların neler olduğunu bilecek, özünde dilekçeyi nasıl yazacaklarının bilgisine sahip olacaklardır.

Eserin tüm avukatlara fayda sağlamasını umuyorum.

 

5. BASKIYA ÖNSÖZ

Her yeni baskıda kitabın içerik olarak gelişmesi ve hatalardan arınması için gayret ediyorum. Okuyucuların yorumları da bu yolda bana önemli bir yol gösterici oluyor. Bu sebeple kitabın son sayfasındaki e-posta hesabımdan veya sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşıp eleştiri ve önerilerinizi iletmenizi önemle rica ediyorum.

Bu baskıda da birtakım ekleme, çıkartma ve düzeltmeler yaptım. Ayrıca mevzuattaki son değişikliklere göre kitabı güncelledim.

Kitabıma ilgi gösteren herkese müteşekkirim.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.