Ceza Muhakemesi Hukuku – II

Yayınevi: Seçkin Yayınları
Yazar: Cumhur ŞAHİN - Neslihan GÖKTÜRK
ISBN: 9789750274343
Stok Durumu: Tükendi
62,10 TL 69,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Cumhur ŞAHİN, Neslihan GÖKTÜRK
Baskı Tarihi 2022/01
Baskı Sayısı 12
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 328
Baskı Niteliği Güncellenmiş

On birinci basının yayımlanmasından sonraki süreçte Dördüncü Yargı Paketi olarak bilinen 8.7.2021 tarihli ve 7331 sayılı Kanun ile Ceza Muhakemesi Kanununda önemli değişiklikler gerçekleştirilmiştir. Bunun dışında 14.6.2021 tarihli ve 7329 sayılı Kanun ve Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliği gibi alt düzenlemeler de ceza muhakemesi hukuku alanında bazı konuların yeniden ele alınmasını gerektirmiştir.

Ayrıca İnsan Hakları Avrupa Mahkemesinin, Anayasa Mahkemesinin ve Yargıtay'ın çeşitli kararlarına yeni basıda yer verilmiştir.

Kitabın kullanımı ile ilgili önceki basılardaki hatırlatma aynen devam etmektedir. Buna göre, gerek metin içinde gerek dipnotlarda, pozitif metinlere atıflarda; Anayasa, ilgili kanun, yönetmelik gibi düzenlemelerin tam veya kısa adı zikredilmektedir. Temel kanun olarak sıkça referans gösterilen CMK'ya atıf yapmak gerektiğinde ise, kanun adı zikredilmeksizin doğrudan madde numaralarına yer verilmiştir. Bu nedenle, başka bir mevzuat hükmüne izafe edildiği açık değilse, örneğin (m. 1) şeklindeki atıfla kastedilen pozitif metin, CMK olarak anlaşılmalıdır.

Konu Başlıkları
Ceza Muhakemesinde Deliller
Yargılama ve Hüküm Verme
Özel Muhakeme Usulleri
Ceza Muhakemesi İşlemleri ve Kanun Yolları

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar