Konkordato

Yayınevi: Seçkin Yayınları
Yazar: Atilla UYANIK
ISBN: 978-975-02-5061-3
Stok Durumu: Stokta var
76,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Atilla UYANIK
Baskı Tarihi 2018/09
Baskı Sayısı 1
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak

Konkordato

Doç.Dr.Atilla UYANIK

2018/09 1.Baskı,344 Sayfa

ISBN 978-975-02-5061-3

Eserde, hem makro açıdan ülke kaynaklarının verimli kullanımını hem de mikro açıdan firmaların faaliyetlerinin devamını sağlaması amacıyla getirilen, ancak zaman içerisinde iyi niyet kurallarından ayrılınmış olması nedeniyle işlevini kaybeden İflas Erteleme Kurumuna son verilmesi ile gerek 7101 sayılı kanunla ile İİK'nun "Konkordatoya" ilişkin ilgili maddelerinde gerekse de TTK'da yapılan değişikliğin etkilerini nedenleri, süreci ve sonuçları itibariyle incelenmektedir.
Dolayısıyla hangi bir sebeple borçlarını zamanında ödeyememe haline gelen borçlunun iflas öncesi sığınağı son liman olan bu müessesenin işlerliğini kaybetmemesi ve tüm taraflar için faydalı olması için gerekli unsurlar işlenmiştir. 
Kitapta konu, ekonomik, mali ve hukuki (ilgili mevzuat) açıdan incelenmiş olup, dört ana bölümden oluşmaktadır.
Birinci bölümde genel olarak iflas, iflas ertelemesi ve konkordato kavramı özet olarak incelenmiş, benzer ve farklı yönleri belirlenmiştir. İkinci bölümde, konkordatonun ekonomik ve mali unsurları teorik açıdan incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Konkordato aşamasına geline süreç ekonomik ve mali açıdan ele alınmıştır. Üçüncü bölümde, konkordato uygulamaları ve sonuçları, tarafları, süreci, örnek uygulamaları, konkordato komiseri ve alacaklılar kurulunun görevleri ve konkordatonun tasdiki incelenmiştir. Dördüncü bölümde ise, konkordatonun vergisel boyutları ve sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırılması konusu incelenmiştir. 
Sonuç kısmında ise, iflas ertelemesi sonrası getirilen Konkordato müessesesinin, gerek devlete gerekse de taraflara istenilen faydayı sağlaması için gerekli unsurlar yer almaktadır.

Konu Başlıkları
Genel Olarak İflas, İflas Ertelemesi ve Konkordato Kavramı
Konkordatonun Ekonomik ve Mali Unsurlarına Teorik Bir Yaklaşım ve Değerlendirme
Konkordato Uygulamaları ve Sonuçları
Konkordatonun Vergisel Boyutları Ve Sermaye Şirketleri ve Kooperatiflerin Uzlaşma Yoluyla Yeniden Yapılandırılması

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Etiketler: konkordato
İlgili Yayınlar