Pratik Türk Ceza Kanunu (Açıklamalı)

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Mustafa ARTUÇ
ISBN: 978-605-300-781-4
Stok Durumu: Tükendi
195,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Mustafa ARTUÇ
Baskı Niteliği Güncellenmiş
Baskı Tarihi 2019/07
Baskı Sayısı 5
Boyut 13,5x19,5 cm (Roman Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)

CHB18
Pratik Türk Ceza Kanunu (Açıklamalı)
Mustafa ARTUÇ
2019/07 5. Baskı, 1669 Sayfa, Ciltli
ISBN 978-605-300-781-4

Hukukçu için mesleki kitapların değeri ölçülemez. Kitaplar, hakim, C. savcısı, avukat, akademisyen, hasılı tüm hukukçuların mesleklerini layıkıyla yapabilmeleri için önemli kılavuzlardır. Hayalimiz, hukukçuların, branşlarındaki tüm kitapların bir araya geldiği birer kütüphanelerinin olmasıdır. Fakat uygulamaya dönük tecrübemiz şunu gösterdi ki, meslektaşlarımız, güncel ve doğru bilgilerden süzülen özet kaynak kitaplara da ihtiyaç duymaktadır. Bu çalışmamızla, uygulamacı için pratik bir maddi ceza hukuku kaynağını oluşturma hayalimizi gerçekleştirme imkanı bulduk.

Elinizdeki kitap, ceza hakimi, C. savcıları ve hakim-savcı adayları ile avukat ve avukat adaylarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Mesleğin başından itibaren hukukçuların, Türk Ceza Kanunu uygulaması ile ilgili olarak ihtiyaç duyacakları özet uygulama bilgilerini içerdiği ve teorik tartışmalara girmediği için, adı ‘Pratik Kitap’ olarak belirlendi.

Kitapta son değişikliklerle madde metni ve maddede değişiklik varsa değiştirilmeden önceki hallerine, sonra kutucukların içinde madde ile ilgili mutlaka bilinmesi gereken hususlara yer verilmiş, daha sonra da madde ile ilgili özet açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalarda teori yerine Yargıtay görüşleri ve pratik uygulama bilgileri yer almaktadır. Açıklamaların sonunda da özellikle Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve Özel Dairesinin kökleşmiş içtihat özleri konulmuştur.

Bu baskıda açıklamalar gözden geçirilmiş ve yeni Yargıtay kararları eklenmiştir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Etiketler: Ceza Kanunu
İlgili Yayınlar