Futbolda Disiplin

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Murat BALCI - Hüseyin AYDIN - Umay İ.UÇAK
ISBN: 9786053009146
202,50 TL 225,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Murat BALCI,Hüseyin AYDIN,Umay İ.UÇAK
Baskı Tarihi 2020/01
Baskı Sayısı 2
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)

Futbolda Disiplin

Prof. Dr. Murat BALCI -  Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin AYDIN - Av. Sinem TURAN - Av. Buse ALBAY - Av. Sibel ÖZSOY - Av. U. İrem UÇAK

2020/01 2. Baskı, 656 Sayfa, Ciltli

ISBN 978-605-300-914-6

Spor çağlar boyunca hep gündemde olmuş ve toplumlar tarafından yakından takip edilmiştir. İstanbul’da Sultan Ahmet Meydanında izleri kalan Sphendone, Pompei Antik Kenti, Collesium bu gerçeğe tanıklık etmiştir. Sporun şekli farklı olsa da tarihe derin izler bırakmıştır.  Futbol, çağımızda kuşkusuz en gözde ve en çok takip edilen spor dalı olup bizden sonraki çağlarda güzel anılar bırakacaktır.

Günümüzün en gözde sporu Futbol, dünya çapında yapılanmış, kıtalararası ve ülkeler bazında ciddi teşkilatlara sahiptir. Bu milletlerarası sisteme Türkiye’de büyük oranda entegre olmuş durumdadır.

Çalışmamızın 2. Baskısında Futbol’da Disiplin düzenlemeleri içeren “Talimatlar” genişletilerek ele alınmıştır. Bu kapsamda Dünya çapında Futbolu yöneten FİFA, Avrupa’da UEFA’nın disiplin talimatları, 2019 yılı itibarıyla güncellenen şekliyle yeniden Türkçe’ye çevrilmiştir. Çeşitli kıtalarda bulunan ülkelerin Futbol Disiplin Talimatları Türkçeleştirilerek karşılaştırmalı bir bakış açısı sağlanması amaçlanmıştır. Çalışmaya ek olarak yayımlanmış iki adet Futbol Disiplin Hukuku ile ilgili makaleye yer verilmiştir.


Konu Başlıkları

FIFA Disiplin Talimatı
UEFA Disiplin Talimatı
İtalya Futbol Federasyonu Spor Yargı Talimatı
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı
Futbol Disiplin Hukukunda Erteleme, Doç. Dr. Murat Balcı
Futbol Disiplin Hukukunda Tedbir Kavramı Ve Kapsamı, Av. Dr. Hüseyin Aydın


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar