Themis – Borçlar Hukuku Genel Hükümler Soru Kitabı

Yayınevi: Seçkin Yayınları
Yazar: Hatice TOLUNAY OZANEMRE YAYLA
ISBN: 9789750268038
Stok Durumu: Stokta var
71,10 TL 79,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Hatice TOLUNAY OZANEMRE YAYLA
Baskı Tarihi 2021/04
Baskı Sayısı 2
Boyut 13,5x19,5 cm (Roman Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 616

Bu çalışma, sınava girecek kişinin, gireceği test sınavının türü önem arz etmeksizin, son zamanlarda sınavlarda da esas alındığı üzere Borçlar Kanunu'nun genel hükümlerinde yer alan her bir madde düzenlemesine ve Borçlar Hukuku Genel Hükümler dersine ilişkin tüm temel bilgilere hâkim olması amaçlanarak kaleme alınmıştır.

Bu bağlamda kitabın hazırlanmasında mümkün oldukça Kanun'da yer alan sıralamaya sadık kalınarak, her bir soru altında soru alanına ilişkin konu özet olarak ele alınmış ve bu şekilde okuyucunun ilgili konudan karşısına çıkabilecek olası soru kalıbına alıştırılmasının yanı sıra, yine ilgili konudan gelebilecek diğer sorulara da hazırlanması hedeflenmiştir.

Bu haliyle soru kitabının, yanıtları açıklanmış bir soru kitabı olmanın çok ötesinde, tam bir çalışma kitabı teşkil ettiğini belirtmek gerekir. Bu çerçevede yanıtların yer yer uzun olmasının altında da ilgili yanıtın, soru alanına ilişkin püf noktası niteliğindeki tüm temel bilgiyi içermesi bulunmaktadır. Borçlar Hukuku Genel Hükümler alanı bakımından eksik bilmenin aslında bilmemek anlamına geldiği unutulmamalı, öncelikli hedef sistematik temel bilginin kazanılması olmalıdır. Bu soru kitabı da bu temel düstur ışığında okuyucuya ulaştırılmıştır.

Konu Başlıkları
Borç İlişkisinin Kaynakları
Borç İlişkisinin Hükümleri
Borç İlişkisinde Özel Durumlar
Borç İlişkilerinde Taraf Değişiklikleri
Genel Bölüm Soruları

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar