Ticari İşletme Hukuku Pratik Çalışmaları

Stok Durumu: Stokta var
25,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Setenay YAĞMUR, Gül BÜYÜKKILIÇ, Abdüssamet YILMAZ
Baskı Tarihi 2020/12
Baskı Sayısı 1
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 168

Ticari İşletme Hukuku Pratik Çalışmaları

Dr. Setenay YAĞMUR,  Dr. Gül BÜYÜKKILIÇ, Dr. Abdüssamet YILMAZ

2020/12 1. Baskı, 168, Sayfa

Bu kitap, hukuk fakültesi öğrencilerini ticari işletme hukuku açısından karşılaşılacakları güncel hukuki uyuşmazlıklara hazırlamayı amaçlamaktadır. Kitap kapsamında yer alan pratik çalışma ve testlerin tamamı detaylı açıklamalar içermektedir. Çözümsüz sorulara veya sadece şıkları içeren testlere çalışmada yer verilmemiş olup, sorular kapsamında konu anlatımları yapılması tercih edilmiştir. Hazırlanan cevap anahtarları ek bilgi kutularını, güncel Yargıtay kararlarını ve tablolu açıklamaları içermektedir.

Hiç kuşkusuz söylenebilir ki bir hukukçunun kendisini yazılı olarak ifade edebilmesi mesleki başarının ilk kuralıdır. Bununla birlikte 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu'na 17.10.2019 tarihinde eklenen, ek madde 41 uyarınca hâkim adaylığı sınavına girmek ve avukatlık veya noterlik stajına başlamak için Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavında veya İdari Yargı Ön Sınavında başarılı olmak şarttır. Adı geçen sınav konularına ticari işletme hukuku dâhildir ve sınavlar test olarak yapılacaktır. Aynı şekilde Marka Vekilliği Sınavı da test formatında yapılmaktadır. Bu hususlar göz önüne alınarak, dört ayrı kısımdan oluşan test bölümü de kitaba eklenmiştir.

Çalışma öncesinde birçok hukuk fakültesinin müfredatı incelenmiş olup, eksik konu bırakılmaması adına azami çaba sarfedilmiştir. Bu kapsamında temel ticari işletme kitaplarında yer alan tüm konu başlıkları değerlendirilmeye çalışılmış ve pratik çalışma örgüleri oluşturulmuştur.

Faydalı olması dileğiyle…

Konu Başlıkları
Ticari İşletme
Ticari İşler ve Tabi Oldukları Hükümler
Tacir
Ticaret Sicili
Ticari Yargı
Ticari Defterler
Tacir Yardımcıları
Haksız Rekabet
Ticaret Unvanı ve İşletme Adı
Marka
Cari Hesap


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.