Türk İdari Yargılama Hukuku Dersleri Cilt 3

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Ramazan YILDIRIM
ISBN: 9786257467544
86,40 TL 96,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Ramazan YILDIRIM
Baskı Tarihi 2021/10
Baskı Sayısı 3
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 480

Türk İdari Yargılama Hukuku Dersleri Cilt 3
Prof. Dr. Ramazan YILDIRIM

Elinizdeki “Türk İdârî Yargılama Hukuku Dersleri” adlı bu eser, esasen Prof. Dr. Ramazan YILDIRIM’ın aynı konudaki önceki eserlerinin yeni sistem ve mevzuat değişikliğine uygun güncellenmesinden ibarettir.

Bu eser de tıpkı iki ciltlik “Türk İdare Hukuku Dersleri” adlı eserimiz gibi, uzun süreden beri planladığımız idârî rejim ekseninde yazılmıştır. Tıpkı diğer iki cilt gibi bu eserin de bu eksende kaleme alınmasının temel nedeni, yaklaşık olarak Tanzimat’tan bu yana Türkiye’nin hukuk devleti ilkesini gerçekleştirmek için araç olarak idârî rejimi benimsemiş olmasıdır.

Bu eserde planlama gereği, mümkün olduğu oranda idârî yargıya ilişkin konulara yer vermeye çalıştık. Ancak son zamanlarda Türk yazılı hukukundaki baş döndürücü gelişme, hukuk yazınında kaleme alınan birçok eseri daha yayımlanmadan eskitebilmektedir.

Saygı değer okuyucular, insanlar kendi hatalarını kolay kolay fark edemezler. Bu yüzden bu eseri okurken farkına vardığınız ve düzeltilmesini istediğiniz yanlışlıkları, lütfen [email protected] adresine yazınız. Olası yanlışlıkların düzeltilmesi konusundaki katkılarınızdan dolayı şimdiden bütün okuyucularımıza teşekkür ederim.

Öğrencilerinin bir an önce yararlanması için yaptığımız bu çalışmanın, ilerleyen basılarda güncelliğinin korunması için çabalamak borcumuzdur.

Son yapılan yasal düzenlemeler ile özellikle süreler konusunda güncellenme yapılması zaruret halini almıştı. Bunun dışında son dönemlerde güncel konular eklenerek çalışma genişletilmiştir. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar