Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Birsen ELMAS
ISBN: 9786257088589
Stok Durumu: Tükendi
195,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Birsen ELMAS
Baskı Tarihi 2020/07
Baskı Sayısı 4
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları
Birsen ELMAS
2020/07 4. Baskı, 924 Sayfa, Ciltli
ISBN 978-625-708-858-9

Birinci, ikinci, üçüncü derken nihayet kitabımızın dördüncü baskısı ile tekrar Sizlerin huzurunuzda olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Gösterdiğiniz ilgi, “onurumuz” ve “yol göstericimiz” oldu. Sağ olun, Var olun.

Kitabımızın bu baskısında, tüm konular yeniden gözden geçirilmiş ve son iki yılda çıkan Yargıtay kararları irdelenerek, Uygulayıcılara yol göstermesi amacıyla ilgili yerlere işlenmiştir.

Uyuşturucu ve uyarıcı madde suçlarına (özellikle TCK’nın 188. maddesinin 4. ve 5. fıkraları ile TCK 191. maddesinde) ilişkin olarak yapılan köklü değişikliklerin ardından geçen süre içinde uygulamada yaşanan sıkıntılar üzerinde özellikle durulmuş; sorunlu/tereddütlü olarak görülen konular, daha net ve anlaşılabilir kılmak adına tablolardan yararlanılmak suretiyle “pratik bilgiler” şeklinde anlatılmaya çalışılmıştır. Yine bu konulara ilişkin Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve İlgili Ceza Dairelerinin kararlarına geniş yer verilmek suretiyle “Yargıtay Uygulamaları” hakkında bilgi verilmesi amaçlanmıştır.

Bu çalışmalarımız da yine Saygıdeğer Hakim ve Cumhuriyet savcılarımız ile Saygıdeğer Avukatlarımızın karşılaştıkları olaylar nedeniyle ilettikleri sorular yol göstericimiz olmuştur.Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar