İş Yargısında Belirsiz Alacak Davası ve Kısmi Dava

Yayınevi: Yetkin Yayınları
Yazar: Bektaş KAR - Şahin ÇİL
ISBN: 9789754646542
Stok Durumu: Tükendi
85,00 TL 100,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Bektaş KAR, Şahin ÇİL
Baskı Tarihi 2012/04
Baskı Sayısı 2
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak

İS373
İş Yargısında Belirsiz Alacak Davası ve Kısmi Dava
Şahin ÇİL - Bektaş KAR
2012/04  2. Baskı, 250 Sayfa
ISBN 978-975-464-654-2

Kitapta, çalışmanın ilk baskısından farklı olarak genel hükümler bölümü genişletilmiş, özellikle yeni bir yargılama evresi olan ön incelemeyle ilgili daha ayrıntılı açıklamalara yer verilmiş ve uygulama sorunlarına değinilmiştir.

İş yargısına özgü tazminat ve alacaklar bölümlerinde, hesaplamaya dair kısa açıklamaların ardından, her bölüm sonunda o alacakla ilgili belirsiz alacak davası kısmi dava açılabilecek ve açılmayacak haller sıralanmıştır. Bu şekilde her bir alacak bakımından belirsiz alacak davası kriterleri ortaya konulmaya çalışılmıştır.   Sonuç bölümünde belirsiz alacak davasının, eda davası, tespit davası ve kısmen eda ve külli tespit davası şeklinde üç ayrı dava olarak açılabileceği belirtilmiş ve bu davaların arkları ile sonuçlarına dair açıklamalara yer verilmiştir.

Eserin son bölümünde belirsiz alacak davası ve kısmi davaya dair Yargıtay kararları ile, HMK uygulamalarıyla ilgili özelliği olan diğer bazı Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Tam yargı davaları ile belirsiz alacak davasının benzeşmesi noktasında, Danıştay kararları içtihatlar bölümüne eklenmiştir.

Kitabın Konu Başlıkları

  • Konu ile İlgili Temel Kavramlar
  • İşçilik Alacakları Yönünden Değerlendirme
  • Belirsiz Alacak Davasının Türleri ve Sonuçları

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar