Teslimat Politikası

 • Siparişin kargoya verilme süresi: Normal şartlarda şirketimiz siparişleri 1-3 gün içerisinde hazırlar ve kargo şirketine teslim eder. Ancak aşağıdaki durumlarda siparişin kargoya verilme süresi değişkenlik gösterebilmektedir:
  • Okulların açıldığı aylarda şirketimiz normalin çok üzerinde sipariş işlemek zorunda kalmaktadır. Bu aylarda siparişlerin kargoya verilme süresi 2 haftaya kadar çıkabilmektedir.
  • Kitap sektörünün piyasa dinamiklerinden dolayı stok takibi oldukça zordur. Sitemizden satın alınan bir kitabın az da olsa tedarik edilememe ihtimali bulunmaktadır. Bu durum tespit edildiğinde şirketimiz personeli alıcıyı bilgilendirerek ve ücret iadesi gerçekleştirirler.
  • Teknik aksaklıklar nedeniyle siparişlerin kargoya verilme süresi aksaklığın giderilme süresine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 • Siparişin teslim edilme süresi: Siparişiniz, kargo şirketine tesliminden itibaren teslimat adresinin uzaklığına göre 1 - 3 gün arasında teslim edilir. Siparişin kargo şirketine zamanında teslim edilmiş ancak kargo şirketindeki aksaklıklar dolayısıyla teslimat gecikmiş ise bu gecikmeden şirketimiz sorumlu değildir.

 • Kargonun ücretlendirilmesi: Tüm alışverişlerinizde satın aldığınız ürünün içeriğine bağlı olarak kargo ücreti farklılık gösterebilir. Sipariş toplamının 1500 Türk Lirası'nı geçtiği ve varış noktasının Türkiye sınırlarında olduğu durumlarda kargo ücreti Yetkin Yayınları tarafından üstlenilir. 
  Türkiye Cumhuriyeti şehirleri haricindeki hiçbir müşteri ücretsiz kargodan yararlanamaz. (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki müşteriler de ücretsiz kargodan yararlanamaz.) Sipariş toplamının 1500 Türk Lirası'nı geçmediği veya yurtdışı varış noktalı olduğu durumlarda kargo ücreti sipariş toplamına eklenerek müşteriden tahsil edilir.