Hizmet Koşulları

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım Sananyi ve Ticaret A.Ş.'ye ait olan yetkin.com.tr internet sitesi ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metindir.

Şirketimiz Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. yetkin.com.tr web sitesinde kullanıcılarına verdiği hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza veya diğer teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; donanım, yazılım ve internet sunucusundan ya da stok sıkıntısından kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

“yetkin.com.tr” ve alt alan adları Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş.’ye aittir. Site içerisinde adı geçen ürün ve şirket isimleri, kendi sahiplerinin ticari markaları ve ticari adları olabilir. Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. sahibi bulunduğu yetkin.com.tr internet adresi ve sanal mağazasında önceden bildiride bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. Sitemizi kullanan tüm ziyaretçi ve üyelerimiz bu sözleşmedeki bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar.


SİPARİŞLER

yetkin.com.tr zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Vergi hariç satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir.

Müşterilerimiz internet sayfasında sipariş sırasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. yetkin.com.tr’deki satışlar 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilerle gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde siparişi gerçekleştirirse web sitemiz tek taraflı olarak siparişin iptali hakkına sahiptir. Bu tip bir durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz sorumlu olup; her ne şart altında olursa olsun hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.

Siparişinizde geciktirici sebepler oluşursa ya da buna benzer siparişinizin gönderimini engelleyen stok sorunları, hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile siparişiniz süresi içinde teslim edemez ise, Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. durumu müşterisine bildirir. Bu koşullarda müşterilerimiz, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Müşterilerimizin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise müşterinin ödediği hesaba geri havale yaparak müşterilere ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde müşterilerimiz kendilerinin havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir.


NAKLİYE

Siparişin kargoya verilme süresi: Normal şartlarda şirketimiz siparişleri 1-3 gün içerisinde hazırlar ve kargo şirketine teslim eder. Ancak aşağıdaki durumlarda siparişin kargoya verilme süresi değişkenlik gösterebilmektedir:

  • Okulların açıldığı aylarda şirketimiz normalin çok üzerinde sipariş işlemek zorunda kalmaktadır. Bu aylarda siparişlerin kargoya verilme süresi 2 haftaya kadar çıkabilmektedir.
  • Kitap sektörünün piyasa dinamiklerinden dolayı stok takibi oldukça zordur. Sitemizden satın alınan bir kitabın az da olsa tedarik edilememe ihtimali bulunmaktadır. Bu durum tespit edildiğinde şirketimiz personeli alıcıyı bilgilendirerek ve ücret iadesi gerçekleştirirler.
  • Teknik aksaklıklar nedeniyle siparişlerin kargoya verilme süresi aksaklığın giderilme süresine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Siparişin teslim edilme süresi: Siparişiniz, kargo şirketine tesliminden itibaren teslimat adresinin uzaklığına göre 1 - 3 gün arasında teslim edilir. Siparişin kargo şirketine zamanında teslim edilmiş ancak kargo şirketindeki aksaklıklar dolayısıyla teslimat gecikmiş ise bu gecikmeden şirketimiz sorumlu değildir.

Kargonun ücretlendirilmesi: Tüm alışverişlerinizde satın aldığınız ürünün içeriğine bağlı olarak kargo ücreti farklılık gösterebilir. Sipariş toplamının 1500 Türk Lirası'nı geçtiği ve varış noktasının Türkiye sınırlarında olduğu durumlarda kargo ücreti Yetkin Yayınları tarafından üstlenilir. 
Türkiye Cumhuriyeti şehirleri haricindeki hiçbir müşteri ücretsiz kargodan yararlanamaz. (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki müşteriler de ücretsiz kargodan yararlanamaz.) Sipariş toplamının 1500 Türk Lirası'nı geçmediği veya yurtdışı varış noktalı olduğu durumlarda kargo ücreti sipariş toplamına eklenerek müşteriden tahsil edilir.


İADE 

Eğer üründe dış etki sonucu oluşmuş olabilecek bir hasar yok ancak eksik veya hatalı basılmış sayfa gibi bir üretim hatası tespit edilirse "Hesabım -> Siparişlerim" ekranından söz konusu sipariş ve ürün seçilerek iade talebi gönderilir. Ayrıca "İletişim" sayfasındaki telefon numaralarını arayarak Yetkin Basım Yayım ve Dağıtım San. ve Tic. A.Ş. personeli bilgilendirilmelidir. Personel müşteriyi ürünün değişimi konusunda yönlendirecektir.

Müşterilerimiz satın aldıkları ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Müşterilerimizin bu talebinin karşılanması için ürünün yetkin.com.tr stoklarında bulunması gerektiğinden, yetkin.com.tr ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir.


Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.