Türk Borçlar Hukuku Özel Borç İlişkileri(Sözleşmeler Hukuku)

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Murat AYDOĞDU - Nalan KAHVECİ
ISBN: 9786053008590
Stok Durumu: Tükendi
99,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Murat AYDOĞDU, Nalan KAHVECİ
Baskı Tarihi 2019/10
Baskı Sayısı 4
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)

BH299
Türk Borçlar Hukuku Özel Borç İlişkileri(Sözleşmeler Hukuku)
Prof. Dr. Murat AYDOĞDU - Dr. Öğr. Üyesi Nalan KAHVECİ
2019/10 4. Baskı, 953 Sayfa, Ciltli
ISBN 978-605-300-859-0

Akademik camiadan ve uygulamadan gelen talepler doğrultusunda nihayet dipnot atıflı olarak hazırladığımız ve bazı eklemeler yaptığımız bu basının bilhassa öğrencilere, akabinde akademik camia ve uygulamacılara faydalı olacağını umut ediyoruz.

Bu baskıda, gelen talepler doğrultusunda, 818 sayılı mülga Borçlar Kanunu, tüketici sözleşmeleri ve 11/04/1980 tarihli Milletlerarası Menkul Mal Satışları Hakkında Birleşmiş Milletler Viyana Satım Sözleşmesi hakkındaki açıklamalara daha az değinilmiş, konularda ayrıntılara girilmekten kaçınılmıştır. Âdi ortaklık, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi, finansal kiralama gibi konulara yeni olarak yer verilmiştir. Ayrıca son olarak hemen hemen tüm sözleşmelerde uygulama olanağı bulabilecek bir konu olan dövizli ve dövize endeksli ödemeler içeren sözleşmelerin yasal olarak uyarlanması hakkında bilgiler verilmiştir.

Çalışmamızın, sadece öğrencilere değil, Kanun hükümlerinin ne şekilde anlaşılması gerektiği faaliyeti ile uğraşan avukat ve hâkimlere de yol gösterici olacağını ümit ediyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar