Müstakbel Hukukçunun Yol Haritası

Yayınevi: Seçkin Yayınları
Yazar: Ramazan ARITÜRK
ISBN: 9789750291838
202,50 TL 225,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Ramazan ARITÜRK
Baskı Tarihi 2024/04
Baskı Sayısı 3
Boyut 13,5x21 cm (Roman Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 224

Bu kitap, yirmi beş yıldır avukatlık ve avukatlıkla birlikte on yıldan bu yana akademisyenlik yapan bir babanın, 2020 yılında hukuk fakültesini kazanması üzerine "müstakbel hukukçu" olan ilk evladına yazdığı tavsiye niteliğindeki mektubunun iki kapak arasına getirilmiş halidir.

Bu eser, her sınıfta yeniden okunması gereken ve her okuyuşunuzda yaşınız, elde ettiğiniz bilgi ve tecrübe ile size yeni şeyler söyleyecek olan sadık bir yol arkadaşı. Yıllar sonra geriye dönüp bakınca değeri gün geçtikçe artan bir hazine haline geldiğini anlayacaksınız. Fakültede öğrencilikten adliyede staja ve staj sonrasından meslek hayatınıza dair bu kitabın gösterdiği yolda yürümeniz halinde sonunda başarıya ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Zira Ali Fuad Başgil Hocamızın da dediği gibi "Ben sadece senin geçtiğin yoldan geçmiş, duyduğun boşluğu duymuş ve çektiğin ıstırabı çekmiş bir hocayım."

Bu kitap, adaleti omuzlarının üzerinde yücelterek müreffeh yarınlarımızı inşa edecek, istikbalde hukuk dünyasına damgasını vuracak ve dünyayı bir güneş gibi aydınlatacak genç hukukçularımız için yazılmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar