Tebligat Hukuku - Şema Kitap

Yayınevi: Aristo Yayınları
Yazar: Mehmet KÖKSAL
ISBN: 9786257067867
Stok Durumu: Tükendi
225,00 TL 250,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Mehmet KÖKSAL
Baskı Tarihi 2021/02
Baskı Sayısı 1
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 256

Tebligat Hukukunun önemi gittikçe daha fazla anlaşılmaktadır. Şemaların öğrenmeye katkıları da kayda değerdir. Kocaeli Üniversitesi Medeni Hukuk kürsü arkadaşlarımla, birkaç sene evvel, hukuk alanında bir eksiklik olan şema kitaba önem vermek ve şema kitaplar hazırlamak konusunda hem fikir olduk. Bunun ilk meyvesi, değerli meslektaşım, Prof. Dr. Herdem Belen tarafından “Miras Hukuku Şema Kitap” olarak ortaya çıktı. İkincisini Prof. Dr. Herdem Belen ile beraber “(Medeni) Hukukun Temel Kavramları Şema Kitap” olarak geçen haftalarda gerçekleştirdik. Üçüncüsü elinizde tuttuğunuz Tebligat Hukuku Şema Kitap olacaktır. Bundan sonrakileri (Eşya Hukuku Şema Kitap, Borçlar Hukuku Şema Kitap ve Aile Hukuku Şema Kitap) de hazırlamaya başladık. Yakında onları da hukuk hayatına kazandırırız.

Daha fazla şema ekledim ve yeni Yargıtay kararları ve mevzuatı tamamıyla yeniden düzenledim. Kitabın arkasındaki sorular kısmını çıkartmadım. Bu kısım öğrencilere yol gösterici olur diye düşünüyorum.

Bu haliyle kitabı okuyucuların ve uygulayıcıların değerlendirme ve eleştirilerine sunuyorum.

Kitabın editoryal çalışmasını titizlikle yapan Av. Aydan Düzgünkaya’ya ve Aristo Yayınevinin sevgili tüm çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar