Hukuka Giriş

Yayınevi: Der Kitabevi
Yazar: Aydın AYBAY - Rona AYBAY - Ali PEHLİVAN
ISBN: 9789753536837
306,00 TL 340,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Aydın AYBAY, Rona AYBAY, Ali PEHLİVAN
Baskı Tarihi 2021/09
Baskı Sayısı 24
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)
Sayfa Sayısı 420

Hukuka Giriş
Aydın AYBAY – Rona AYBAY - Ali PEHLİVAN

- Hukuk, toplumsal ilişkileri düzenleyen kurallar demetinin en önemli bölümünü oluşturan bir bütündür. Ancak, ahlak, din ve görgü kurallarıyla hukuk arasında ilişkiler ve etkileşimler olduğuda bir gerçektir. Bu nedenle, kitapta, hukukla ahlak, din ve görgü kuralları arasındaki ilişkiler ve etkileşimlerle ilgili bilgiler verilmesi çok yararlı bulunmuş.

- Kitapta verilen bilgilerin sistematik bir bütünlük içermesine özen gösterilmiş, ayrıntılı tasvirler, okurun aradığı bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmış. Kitabın açık, anlaşılır bir dille yazılmış olması da önemli bir özelliktir.

- Yazarların, meslek yaşamlarında öğretim üyeliği, yargıçlık ve avukatlık yapmış olmaktan gelen birikimleri, kitabın hem kuramsal hem pratik açıları dikkate alan bir yaklaşımla yazılmasını sağlamış.

- Kitapta, hukuk konusunda temel ve genel bilgilerin verilmesinin yanısıra, hukukun çeşitli dallarıyla ilgili özet ama güncel bilgiler verilmiş. Bunun için Anayasa ve yasa değişiklikleri işlenerek metin güncelleştirilmiş.

- Kitabın bu özelliği, öğrencilerin yanında; özellikle zaman baskısı altında çalışmak durumundaki avukatlar ve diğer hukukçulara, temel ve güncel bililere kolayca ulaşma olanağı sağlayabilecektir.

- İngilizcenin, her alanda önem kazanması gerçeği karşısında, kitabın sonuna küçük de olsa bir Türkçe - İngilizce sözlük eklenmiş olması, okurların önceki basılarına ilgisini arttırmıştı. Bu nedenle sözlük, bu basıda biraz daha genişletilmiş.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar