Şekli Eşya Hukuku

Yayınevi: Savaş Kitabevi
Yazar: Mehmet ÜNAL - Veysel BAŞPINAR
ISBN: 9786256805200
243,00 TL 270,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Mehmet ÜNAL, Veysel BAŞPINAR
Baskı Tarihi 2023/11
Baskı Sayısı 13
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 426

Şekli Eşya Hukuku (Giriş - Zilliyetlik - Tapu Sicili)
Prof. Dr. Mehmet ÜNAL - Prof. Dr. Veysel BAŞPINAR

Bu kitap öğrencinin ders notu ihtiyacını karşılamak amacıyla yayınlanmaktadır. Bununla birlikte kitap aynı zamanda uygulayıcılara da hitap etmektedir. Bu sebeple, mevzuatta, doktrinde ve uygulamadaki son gelişmeler taranmış, yeni görüşler ilgili yerlerde metne işlenmiş, bibliyografya zenginleştirilmiştir. Ezcümle, eşyaya bağlı haklar ve borçlar ile ilgili yeni bilgiler ilâve edilmiş, bu tür hak ve borçların Eşya Hukukundaki misallerine yer verilmiştir. Aynı şekilde yapılan değişikliklerden diğerleri arasında 3091 sayılı Kanun'un uygulanmasına ilişkin Yönetmelikte 2010 yılı Temmuz ayında yapılan değişiklikler, zilyetliğin idarî yoldan korunmasının gerekçeleri ile ilgili olarak Anayasa Mahkemesi'nin bir kararında yer alan görüşleri yeni bu baskıda yapılan yeniliklerdendir. Yine, tapu sicilinin tutulmasından doğan zararlardan Devletin sorumluluğu ile ilgili olarak Yargıtay'ın vermiş olduğu kararlardan bazıları ilgili yerde işlenmiştir. Nihayet, tüm metin baştan aşağı taranarak, tespit edilebilen imlâ yanlışlıkları düzeltilmiştir.

Daha önceki baskılarda da ifade edildiği üzere, kitap ile ilgili büyük değişiklikler, Eşya Hukukunun bütün konularını kapsayacak olan çalışmada yapılacaktır.

Eserimizin bu baskısının da başta öğrencilerimiz olmak üzere, akademisyenlere, uygulayıcılara, araştırmacılara ve bütün meslektaşlarımıza faydalı olmasını temenni etmekteyiz.

Kitabın Konu Başlıkları

  • Eşya Hukuku İle İlgili Temel Konu ve Kavramlar
  • Zilyetlik
  • Tapu Sicili

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar