İcra ve İflas Suçları

Yayınevi: Seçkin Yayınları
Yazar: İsmail ERCAN
ISBN: 9789750284328
787,50 TL 875,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar İsmail ERCAN
Baskı Tarihi 2023/04
Baskı Sayısı 606
Boyut 17x25
Cilt Karton kapak
"İcra ve iflas suçları", ceza hukuku ile icra ve iflas hukukunun ortak kümesinde yer alan deyim yerindeyse tam bir devekuşu gibi ne deve ne de kuş sayılan kendine özgü bir disiplindir. Uygulamada çok yoğun olarak başvurulan bu alanda derli toplu bir mevzuat olmadığı gibi birçok konuda da belirsizlik bulunmaktadır. Söz gelimi zincirleme suç, aynı veya farklı nev'iden fikri içtima gibi hükümlerin uygulanıp uygulanmayacağı tartışmalı olduğu gibi, Ceza Muhakemesi Yasası hükümlerinin ne derece uygulanacağı da tartışmalıdır.

Bu çalışmamızda uygulamadaki önemi de gözetilerek icra ve iflas suçları irdelenmeye çalışılmış, yaşanan sorunlara çözüm önerileri sunulmuş; avukatların dilekçe yazarken, iddia veya savunmalarını sunarken, yargıçların ise tensip yaparken veya hüküm kurarken nerelere dikkat etmeleri gerektiği özellikle vurgulanmıştır.

Bu baskıda özellikle Yargıtay'ın ticareti terk suçu bakımından yaptığı içtihat değişikliği başta olmak üzere, değişen içtihatlar gözetilerek kitap baştan sona gözden geçirilmiş, uygulamada daha sık işlenen suçlarla ilgili açıklamalar genişletilmiş, Yargıtay'ın ve bölge adliye mahkemelerinin son dönem içtihatları kitaba eklenmiştir.

Konu Başlıkları
İcra ve İflas Hukuku
İyileştirme (Konkordato ve Yeniden Yapılandırma) Hukuku
Alacaklıları Koruyucu Diğer Önlemler

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar