Türk Anayasa Hukuku (Ders Kitabı)

Yayınevi: Adalet Yayınları
Yazar: Hasan TUNÇ
ISBN: 9786258092196
Stok Durumu: Tükendi
291,60 TL 324,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Hasan TUNÇ
Baskı Tarihi 2022/02
Baskı Sayısı 3
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak
Sayfa Sayısı 444

Türk Anayasa Hukuku (Ders Kitabı)
Prof. Dr. Hasan TUNÇ 

Türkiye’de, Anayasa Hukuku alanında çok önemli gelişmelerin yaşandığı dönemde hazırlanan bu eserde, özellikle Ülkemizde gerçekleştirilmiş olan yeni hükümet sistemine yönelik konular tüm ayrıntısı ile incelenmeye çalışılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına yansımaları irdelenmeye çalışılarak, hukuk eğitimi alan üniversite öğrencilerinin Türk Anayasa Hukuku dersinde ihtiyaç duydukları tüm konular özenle seçilmiş ve öğrencilerin anlayabileceği biçim ve sadelikte yazılmasına özel çaba sarf edilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında yapılan açıklamalarda, mümkün olduğu ölçüde karşılaştırmalı hukuk örneklerine de yer verilmeye çalışılmıştır. Anayasa Hukuku kapsamında ele alınan konularla ilgili açıklamalarda ise, her konuya özgü Ülkemiz anayasal gelişmelerine de değinilmeye gayret edilmiştir.

Gözden geçirilmiş ve yenilenmiş bulunan bu baskıda; uygulamaya yön veren Anayasa Mahkemesi kararlarına yer verilmeye özen gösterilmiştir. Yine, bazı dostlarımızın ilettiği tashih hataları da giderilmeye çalışılmıştır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar