Sigorta Hukuku Uygulayıcıları için Bam ve Yargıtay Kararları

Yayınevi: Aristo Yayınları
Yazar: İsmet DEMİRAĞ
ISBN: 9786057615978
125,10 TL 139,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar İsmet DEMİRAĞ
Baskı Tarihi 2020/04
Baskı Sayısı 1
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Karton kapak

Sigorta Hukuku Uygulayıcıları için Bam ve Yargıtay Kararları

İsmet DEMİRAĞ

2020/04 1. Baskı, 598 Sayfa

ISBN 978-605-7615-97-8

Derlemenin ana kurgusu, uygulamada sıkça karşılaşılan ve emsal niteliğindeki kararların içerikleri itibarıyla ALFABETİK olarak sıralanması şeklinde oluşturulmuştur.  Ancak bunun dışında kararlara başka yönlerden de ulaşılabilmesi için farklı bir sistematik uygulanmıştır. Şöyle ki:

  • Her karara bir numara verilmiştir (Karar No: 6 – Araç Değer Kaybı Hesaplama Yöntemi gibi),
  • Kitapta yer alan kararlarla ilgili, “kararı veren yüksek mahkeme” bilgisine göre ayrı bir liste oluşturulmuştur (Buna göre Karar No:6, kararı veren Yargıtay 17. Hukuk Dairesi kararlarının altında ayrıca bulunabilecektir),
  • Kitapta yer alan kararlarla ilgili olarak, ilgili oldukları “sigorta türüne” göre ayrı bir liste oluşturulmuştur (Buna göre Karar No:6, trafik sigortalarıyla ilgili kararlar listesinden de bulunabilecektir),
  • Kitapta yer alan kararlarla ilgili, “içeriklerine” göre ayrı bir liste oluşturulmuştur (Buna göre Karar No:6’ya, araç değer kaybıyla ilgili kararlar listesinden de ulaşılabilecektir).

Böylece kullanıcılar, kararlara dilerlerse yüksek mahkeme bilgisi ile, dilerlerse alfabetik içerik bilgisi ile, dilerlerse kararın düzenlediği içerik bilgisi ile ve dilerlerse de sigorta türüne göre yapacakları arama üzerinden ulaşabileceklerdir.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar