İcra ve İflas Hukuku

2021 tarihli 7343 sayılı İcra ve İflas Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Değişiklikleri İşlenmiştir.
Yayınevi: Yetkin Yayınları
Yazar: Murat ATALI - İbrahim ERMENEK - Ersin ERDOĞAN
ISBN: 9786050511536
187,00 TL 220,00 TL

Adet

 
   0 yorum  |  Yorum Yap
Kitap Künyesi
Yazar Murat ATALI, İbrahim ERMENEK, Ersin ERDOĞAN
Baskı Tarihi 2022/03
Baskı Sayısı 5
Boyut 16x24 cm (Standart Kitap Boyu)
Cilt Sert Kapak (İplik Dikiş)
Sayfa Sayısı 762

İcra ve İflas Hukuku

Prof. Dr. Murat ATALI, Prof. Dr. İbrahim ERMENEK, Doç. Dr. Ersin ERDOĞANİKİNCİ BASIYA ÖNSÖZ

İlk basısı bu yıl yapılan İcra ve İflâs Hukuku adlı kitabımız, hukuk fakültelerinde aynı adla okutulan ders için bir yardımcı kaynak olmasının yanında, uygulama için de yeni ve farklı bir kaynak olarak benimsendi. Ders kitabı olarak gördüğü ilgi, daha ziyade anlatım metodundaki farklılıktan ileri gelmektedir. Zira konuların mümkün olduğunca pratik bir olay üzerinden izah edilmesinin yanında, şekil ve şemalarla zenginleştirilen görsellik, okuyucunun ilgisinin toplanmasında ve canlı tutulmasında önemli bir yer tutmaktadır. Kitabın uygulayıcılar için farklılığı ise ilgili bahislerde yasal ve teorik durumun yanında Yargıtay uygulamasının da öz olarak ortaya konmasıdır.

İlk basının öğretim yılı başlamadan önce yetiştirilmesi ve öğrencilere dönem başında ulaştırılmasına yönelik çaba, söz konusu basının hazırlıklarının tamamlanmasından sonraki fakat yıl içindeki önemli bazı yasal değişikliklerin ve bu arada çıkan önemli bir kısım içtihatların kitapta yer almaması sonucunu doğurdu. Bu eksikliklerin giderilmesiyle oluşan metnin yeni bir bası olarak yayınlanması istikametindeki görüşün ağır basması sonucu, aynı yıl içinde ikinci bası gerçekleşmiş oldu.

Bu basıyı da büyük bir sürat, özen ve titizlikle gerçekleştiren Yetkin Yayınevi’nin saygıdeğer sahipleri Muharrem Başer ve Y. Ziya Gülkök ile dizgi ve baskıda emeği geçen tüm çalışanlara içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kitabın okuyuculara faydalı olması, ona yönelik en büyük temennimizdir.

 

Kasım 2019, Ankara

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
İlgili Yayınlar